Τελευταία νέα

15/11/2012 - 10:36:32 πμ

O ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΜΒΩΤΙΔΟΣ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΜΕ 9 ΑΘΛΗΤΕΣ-ΤΡΙΕΣ ΣΤΟ 14Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΣΤΟ ΜΕΣΟΛΛΟΓΓΙ (ΗΛΙΚΙΑΣ 11-14 ΧΡΟΝΩΝ) ΚΑΤΑΚΤΟΝΤΑΣ 1 ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΚΑΙ 2 ΑΡΓΥΡΑ

O ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΜΒΩΤΙΔΟΣ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΜΕ 9 ΑΘΛΗΤΕΣ-ΤΡΙΕΣ   ΣΤΟ  14Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΣΤΟ ΜΕΣΟΛΛΟΓΓΙ (ΗΛΙΚΙΑΣ 11-14 ΧΡΟΝΩΝ)  ΚΑΤΑΚΤΟΝΤΑΣ 1 ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΚΑΙ 2 ΑΡΓΥΡΑ

Στις 7-8 Αυγούστου διεξήχθε το 14ο  πανελλήνιο πρωτάθλημα ανάπτυξης κάνοε καγιάκ  στη λιμνοθάλλασα του Μεσολλογγίου. Ο Ναυτικός Όμιλός Παμβώτιδος   συμμετείχε  με 9 αθλητες-τριες  ηλικίας 11-14 χρονών σε πανελλήνιο επίπεδο.Ολοι οι αθλητές -τρίες  κατόρθωσαν να προκριθούν στούς τελικούς των αγωνισμάτων,και οχι μόνο αφού οι αθλήτριες Σακκά Χριστίνα –Σακκά Γεωργία κατέκτησαν το χρυσό  μετάλλιο στο αγώνισμα Κ2 1000μ παγκορασίδων αρχαρίων,το ιδιό πλήρωμα κατέκτησε το αργυρό  μετάλλιο στο αγώνισμα Κ2 500μ παγκορασίδων αρχαρίων,η Δήμου Λυδία κατεκτησέ το αργυρό μετάλλιο στο αγώνισμα Κ1 500μ παγκορασίδων αρχαρίων,την 7η θέση κατέκτησαν  οι Δήμου Λυδία-Καρακίτσου Πηνελόπη  στο αγώνισμα Κ2 1000μ παγκορασίδων αρχαρίων, την τέταρτη θέση κατέκτησαν οι Μπλίζου Στεφανία-Νάτση Ευδοξία στο αγώνισμα Κ2 1000μ παγκορασίδων,την 5η θέση κατέκτησε η Μαγιοπούλου Αλεξάνδρα στο αγώνισμα Κ1 1000μ παγκορασίδων αρχαρίων,η Σακκα Ειρήνη είχε άτυχη στιγμή έχοντας πτώση στα τελευταία μέτρα ενώ βρισόταν στη 2η θέση στο αγώνισμα Κ1 1000μ παγκορασίδων   και 8η θέση ο Μπάρκας Δημήτρης  στον ημιτελικό στο αγώνισμα Κ1 500μ παμπαίδων αρχαρίων

Το Δ.Σ. και ολα τα μελη του συλλογου  συγχαιρουν  όλους τους αθλήτες-τριες,  για τις επιτυχιες τους καθως και   για το αγωνιστικο ηθος κατα την διαρκεια των αγωνων.Επιπλέον τα παιδία αυτά  δίνουν το λαμπερο παραδειγμα  προτρέποντας  και αλλα παιδια της ηλικιας(11-14) τους να ασχοληθουν με ενα απο τα πιο ομορφα αθληματα το κανοε-καγιακ.
Τελος   ομιλος ευχαριστει  την  επιχειρηση ACTIVE-NATURE (υπαιθριες αθλητικες δραστηριοτητες) για την μεταφορα  των αθλητων μας  στους αγωνες καθώς και την ασφαλιστική ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ για την οικονομική ενίσχυση του συλλόγου στην αποστολή των αγώνων